Inspiracje

8 niezapomnianych zapachów Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to nie tylko karp, choinka, prezenty i śnieg. Każde święta mają swoje zapachy, które pamiętamy z dzieciństwa. W jakie zapachy obfitują święta Bożego Narodzenia? Oto nasze subiektywne zestawienie. 

Aromat goździków

Choć pierniki powstają z połączenia kilku składników, tym najbardziej charakterystycznym, dzięki którym pierniki roztaczają wokół przyjemny aromat są zdecydowanie goździki. 

Zapach świerku

Dzieci często stwierdzają, że choinka pachnie lasem. Nie bez powodu przecież w wielu piosenkach pojawia się motyw pachnącej choinki. Jeśli naszym domu od zawsze stało prawdziwe, tzn. żywe drzewko, święta Bożego Narodzenia od zawsze mają dla nas zapach świerku, który nijak ma się do sztucznych aromatów, które nieudolnie mają go imitować. 

Zapach cynamonu

Ten zapach jest nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia. Jest on słodko-pikantny i kojarzy się z tradycyjnymi przyprawami, które są dodawane do pierników, ciastek i napojów serwowanych w okresie świąt. Zapach cynamonu tworzy przyjemną i ciepłą atmosferę, która kojarzy się z przytulnością i radością.

Zapach pomarańczy

Zapach pomarańczy jest bardzo popularny w czasie Bożego Narodzenia. Świeże pomarańcze są często używane do dekorowania choinki, ale mają również intensywny i orzeźwiający zapach, który dodaje świątecznym domom przyjemnego aromatu. Zapach pomarańczy jest kojarzony z radością, świeżością i optymizmem.

Aromat imbiru

Imbir to kolejny popularny zapach związany z Bożym Narodzeniem. Jest on charakterystyczny, ostry i lekko korzenny. Imbir jest często używany w przygotowywaniu pierników, ciastek i innych świątecznych smakołyków. Jego zapach kojarzy się z ciepłem, słodyczą i tradycją.

Zapach jałowca 

Jałowiec to zapach, który jest często wykorzystywany do tworzenia świątecznych dekoracji i świec. Jego intensywny, leśny i żywiczny zapach dodaje wnętrzom świątecznego charakteru i nawiązuje do naturalnego piękna lasu. Zapach jałowca jest kojarzony z świeżością, harmonią i siłą natury.

Zapach wanilii 

Zapach wanilii jest słodki, delikatny i wyjątkowo przyjemny. Jest on często stosowany w produkcji świątecznych wypieków, ciast i deserów.

Zapach anyżu

Korzenny, aromatyczny zapach, który przypomina o przyprawach bożonarodzeniowych. Jego intensywność i charakterystyczny aromat dodają wyrazu świątecznym daniom i napojom.

Zapachy Bożego Narodzenia – podsumowanie

Zapachy potrafią przywołać wspomnienia, nawet te głęboko ukryte i zapomniane. Mamy jednak nadzieję, że zapachy Bożego Narodzenia przywołują jedynie te piękne wspomnienia. Żeby tak pozostało i święta upłynęły w radosnej atmosferze oraz w spokoju, wśród aromatów pieczonych ciast, pomysł o solidnym ubezpieczeniu mieszkania lub domu.

 

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. mi zawsze święta pachną piernikiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *