Inspiracje

Vitodens 050: Nowoczesne Rozwiązania w Kondensacyjnych Piecach Gazowych

Rynek pieców gazowych rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. Każdego roku powstają nowe urządzenia, które mogą pochwalić się różnymi nowymi funkcjami. Nowoczesne rozwiązania to gwarancja oszczędności oraz bezpieczeństwa. Jedną z najciekawszych propozycji na rynku jest piec gazowy Viessmann Vitodens 050. Dlaczego warto się nim zainteresować? Oto kilka ciekawych funkcji, które ma do zaoferowania!

Vitodens 050 – nowoczesność w Twoim domu

Viessmann Vitodens 050 to wysokiej jakości wiszący kocioł kondensacyjny w bardzo atrakcyjnej cenie. Posiada on dosyć rozbudowany osprzęt, który pozwala używać go nie tylko w nowych instalacjach, ale także po przeprowadzeniu modernizacji starych. Dostępny jest model dwufunkcyjny, który posiada zintegrowany przepływowy podgrzewacz c.w.u., jednak Vitodens 050 można nabyć także w wersji jednofunkcyjnej współpracującej z zewnętrznymi zbiornikami c.w.u.

Jakie zalety ma Viessmann Vitodens 050?

Jedną z cech charakterystycznych wspomnianego modelu jest niezwykle cichy tryb pracy. Oprócz tego większość jego komponentów dostępna jest od przodu, co ułatwia wszelkie naprawy. Odznacza się również stosunkowo niewielkimi wymiarami, co czyni go jednym z najmniejszych kotłów dostępnych na rynku. Wersja kotła dwufunkcyjnego dostępna jest w zakresie mocy od 3,2 do 25 kW, natomiast modele jednofunkcyjne posiadają zakres mocy od 3,2 do 19 kW.

Technologie wykorzystanie w modelu Vitodens 050

Jednym z charakterystycznych elementów kotła jest palnik MatriX-Plus. Jego zaletą jest efektywna i cicha praca przy jednoczesnej niskiej emisji szkodliwych substancji. Wysoką trwałość zapewnia wykonana ze stali szlachetnej powierzchnia promiennikowa, która odporna jest na wysokie temperatury. Na uwagę zasługuje również układ automatycznej kontroli jakości spalania Lambda Pro. Pozwala on na najwyższą jakość spalania, co przekłada się na oszczędności.

Opisywany piec gazowy wyposażony jest również w odporny na korozję wymiennik ciepła Inox-Radial. Jest on wykonany z wytrzymałej stali szlachetnej, a jego zadaniem jest efektywne zamienianie energii spalania gazu w ciepło bez zbędnych strat. Cechuje się on wysoką sprawnością, która wynosi 98%. Dzięki materiałowi, z którego został wykonany, jego cechą charakterystyczną jest niezawodność i wysoka trwałość.

Vitodens 050 to prosta obsługa, z która poradzi sobie każdy

Na kilka osobnych słów zasługuje obsługa tego modelu piecyka gazowego. Jest on wyposażony w przejrzysty i łatwy w obsłudze wyświetlacz LED. Białe napisy na czarnym tle ułatwiają zrozumienie oznaczeń. Dzięki kilku łatwym do zrozumienia klawiszom można w prosty sposób ustawić konkretną temperaturę wody grzewczej, a także c.w.u. Dzięki przejrzystemu wyświetlaczowi cyfrowemu, z obsłużeniem urządzenia poradzi sobie nawet osoba, która nie ma obeznania z technologią.

Ogromną zaletą kotłów produkowanych przez firmę Viessmann jest platforma elektroniczna, która posiada zintegrowaną bramkę WiFi. W połączeniu z autorską aplikacją ViCare możliwa jest bardzo prosta obsługa całego systemu grzewczego. Dzięki aplikacji mamy aktualne informacje na temat pracy systemu, możemy dowolnie zmieniać temperaturę w pomieszczeniu, a także skontaktować się z serwisantem Viessmann. Aplikacja bez problemu działa na systemach Android oraz iOS.

 

Artykuł sponsorowany

Możesz również polubić…

0 komentarzy

  1. Takie piece to chyba nawet eko rozwiązanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *